در گفتگوی ازناخبر با کارشناس اقتصادی مطرح شد؛

مهدی حاجی وند گفت: مشمولین برای دریافت سود سالیانه سهام عدالت باید شماره شبا بانکی مربوط به حساب معتبر و غیر مسدود و به نام خود را وارد سامانه سهام عدالت کنند.

کد خبر: ۱۲۴۸۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۸

مهدی حاجی وند در گفتگو با خبرنگار ازناخبر گفت: مشمولین سهام عدالت برای دریافت سود سالیانه این سهام باید یک شماره شبا بانکی مربوط به حساب معتبر و غیر مسدود و به نام خود در یکی از بانکهای عامل کشور را وارد سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir کنند. 

این کارشناس اقتصادی افزود: مشمولین سهام عدالت که تا کنون موفق به ثبت شبا بانکی خود در این سامانه نشده‌اند لازم است از فرصت استفاده نموده و حتما یک شماره شبا بانکی معتبر به نام خود را از طرق مختلف از بانک دریافت و در سامانه ثبت کنند و از تایید نهایی آن از طریق همین سامانه اطمینان پیدا کنند. 

حاجی وند اضافه کرد: هر یک از مشمولان فقط باید شماره شبا خود را در سامانه وارد کند و در هنگام کار با سامانه، شماره شبا شخص دیگری مثل والدین یا فامیل و دوستان را به جای شبای خود ثبت نکند. 

به گفته وی؛ مشمولین باید پیش از ثبت شماره شبا بانکی خود در سامانه از مسدود یا راکد نبودن حساب بانکی شان از طریق بانک اطمینان پیدا کنند. حاجی وند اظهار داشت: مشمولین باید شماره شبا حسابهای بانکی مشترک را در سامانه ثبت ننمایید و حتما شبا بانکی شان متعلق به حسابی باشد که فقط صاحب آن حساب خودشان هستند. 

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: برخی از مشمولین سهام عدالت که حدود 3 درصد کل واجدین شرایط را شامل می‌شوند، شماره شبا بانکی حسابهایی را در سامانه سهام عدالت ثبت کرده‌اند که متعلق به خودشان نبوده یا حساب بانکی شان مسدود است، بنابراین این شماره‌های شبا به تایید نهایی بانک مربوطه نرسیده است که سازمان خصوصی‌سازی با ارسال پیامک از آنان خواسته شبا بانکی معتبر دیگری به نام خود در سامانه درج کنند.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: