مطابق ماده 68قانون انتخابات سوء استفاده از منابع دولتی و بیت المال برای حمایت از یک کاندیدای خاص مصداق بارز تخلف است.

کد خبر: ۱۲۴۷۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیر افلاک،شمارش معکوس یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا آغاز شده است و این روزها هرکدام از کاندیداها به ارائه برنامه های خود وتبلیغات می کنند.

 فضای رقابتی سالم و بدون تخلف یکی از مهم ترین مطالباتی است که باید به آن توجه شود و در این بین قوه قضاییه مطابق با قانون وظیفه رصد فضای انتخابات، پیشگیری و مقابله با هرگونه تخلف انتخاباتی را برعهده دارد.

 اصل 156 قانون اساسی پیشگیری از وقوع جرم را یکی از مهم‌ترین وظایف قوه قضاییه  بیان می کند،برهمین اساس این دستگاه در حیطه وظیفه قانونی خود به برگزاری انتخابات سالم کمک کند و با بی قانونی ها برخورد جدی کند.

سنگ تمام دولتی های لرستان برای روحانی

مطابق با ماده68قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی، تبلیغات با اموال و امکانات دولتی تخلف مجرمانه است، کارمندان دولتی حق تبلیغ له یا علیه هیچ‌یک از نامزدهای انتخاباتی را در ساعات اداری ندارند و مجاز نخواهند بود که امکانات و وسایل دولتی را در این زمینه به کار گیرند یا در اختیار دیگران قرار دهند.

با توجه به این قانون صریح اما دستگاه های اجرایی استان لرستان از استانداری گرفته تا فرمانداریها، بخشداری های زیرمجموعه و کارمندان دولتی به صورت مستقیم به دخالت در انتخابات پرداخته اند و از هیچ کوششی در این راستا دریغ نمی کنند تاجایی که برای استقبال از یک کاندیدای خاص ادارات در ساعت اداری تعطیل می شوند؟

تعطیلی ادارات و مدارس برای استقبال از روحانی

چرا مدیران، فرمانداران و بخشداران را مجبور می کنندبا سوء استفاده از منابع دولتی و بیت المال یک کاندیدای خاص مورد حمایت قرار دهند؟ و تاسف بارتر این که همین کاندیدا دیگر رقبا را به سوءاستفاده از جایگاه شغلی متهم می کند در صورتی که وی  خود مصداق بارز بی قانونی است؟

دستور به تعطیلی مدارس آن هم در فصل برگزاری امتحانات برای دانش آموزانی که باتوجه قانون حق رأی ندارند چه معنی می دهد؟

 دادستان عمومی و انقلاب لرستان با توجه به جرم محرز ومشاهده مداخله مقامات و کارمندان دولتی در انتخابات،از شما به عنوان نماینده دستگاه قضایی انتظار می رود که نسبت به این بی قانونی ها واکنش نشان دهید و با تخلفات انتخاباتی برخورد کنید.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: