کیانپور در خصوص اتفاقات فروآلیاژ:

نماینده مردم ازنا و دورود در مجلس گفت: ما با هرگونه تعدیل نیرو و تعطیلی در کارخانه فروآلیاژ ازنا مخالفیم و دولت باید فکری اساسی به حال واردات بی رویه فروآلیاژ کند.

کد خبر: ۱۱۶۹۲
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۹

به گزارش ازناخبر، مهندس مجید کیان‌پور گفت: زمزمه‌هایی از تعطیلی و تعدیل نیرو در کارخانه فروآلیاژ ازنا به گوش می‌رسد که با انجام این مهم سرنوشت 600 کارگر در هاله‌ای از ابهام قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: با هرگونه تعطیلی و تعدیل نیرو در کارخانه فروآلیاژ ازنا مخالف هستم و به هر ترتیب ممکن باید تلاش شود تا این کارخانه به حیات اقتصادی و صنعتی خود در راستای تولید و اشتغال ادامه دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه تمام مسئولین باید تلاش کنند تا مشکلات کارخانه فروآلیاژ ازنا برطرف و حق و حقوق کارگران محفوظ بماند، بیان کرد: نیاز است مشکلاتی که بر سر راه تولید است برداشته شود.

وی اضافه کرد: تحت هیچ شرایطی نباید کارگری تعدیل و یا حتی یک ماه از بیمه بیکاری استفاده کند چراکه این تدبیر خوبی برای کارخانه نیست و چنانچه بخش خصوصی نمی‌تواند کارخانه را اداره کند مدیریتش را به دولت برگرداند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه از وزارت صنعت معدن، وزارت نیرو، صندوق توسعه ملی و معاون اول رئیس جمهور درخواست می‌شود موانع بر سر راه این کارخانه را بردارند تا همچنان به فعالیت خود ادامه دهد، بیان کرد: همچنین دولت تدبیری به حال واردات بی‌رویه فروآلیاژ کند تا تولیدات داخلی حمایت شود.

کیان‌پور افزود: وقتی تولید داخلی وجود دارد نباید واردات داشته باشیم چراکه این امر با شعار اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل مغایرت دارد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس با تاکید براینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرک جلوی واردات بی‌رویه را بگیرد،اضافه کرد: این کارخانه در بحث مصرف برق و انرژی مشکلاتی با وزارت نیرو دارد که نیاز است این وزارت‌خانه مسأله را تعیین تکلیف کند.

کیان‌پور بر وصول مطالبات 10 میلیاردی این کارخانه از سایر کارخانه‌ها تأکید کرد و گفت: با توجه به اینکه مواد اولیه این کارخانه در ذوب‌آهن مصرف می‌شود نیاز است کارخانه‌ها مطالبات کارخانه فروآلیاژ ازنا را پرداخت کنند تا بخشی از مشکلات این کارخانه برداشته شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه با توجه به اینکه این کارخانه تسهیلاتی را از صندوق توسعه ملی دریافت کرده و نیاز است این صندوق جلساتی را تشکیل و مشکلات آن را برطرف کند، افزود: در سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل، باید اقدام شود نه اینکه تولید کننده بگوید توان ادامه ندارم؛ در حال حاضر کارخانه فروآلیاژ 3 کوره را از چرخه خارج کرده است.

کیان‌پور یادآور شد: به عنوان نماینده مردم ازنا و دورود وظیفه قانونی خود می‌دانم که برای احقاق حقوق پرسنل کارخانه فروآلیاژ ازنا تا جایی که توان داشته باشم پیگیری و تلاش کنم.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 1
انتشار یافته: 3
عباسپور از تهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۶
0
0
الان اقتصاد ما مقداری دچار بالا و پایین شده اگه بنا باشه که هر شرکتی تا یه مقدار سودش پاپیون بیاد دست به تعدیل نیرو بزنه که سنگ رو سنگ بند نمیشود باید تفکری کرد که هم کارخانه را بچرخانید و هم دل کارگران عزیز را به دست آوری نه اینکه واسشون شمشیر را از روببندید این را بدانید که اگه این کارگران عزیز نبود سود های میلیون دلاری هم نبود پس از خدا بترسید و این کارگردان محترم را از نان خوردن نیندازید .شرکت فرالیاژ ازنا اگه بفکر ازنا بود همین گردش مالی کارخانه را در ازنا انجام میداد بس بود .همین مالیاتیی را که باید پرداخت کنه درصد بشم به ازنا اختصاص میدادن بس بود نه کمکی به ازنا کردن و نه چیزی به شهرستانم رسید هر روز هم پدران و برادران زحمتکشمونو زجر کش میکنن .
عباسپور از تهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۶
0
0
با سلام. شرکت فرالیاژ یکی از بزرگ ترین شرکتهای تولید فروسیلیس در خاورمیانه هستش اگه فولاد ارزان شده پس باید تولید هم کم بشه پس چطور میشود که 10میلیارد تومان طلب این شرکت از کارخانه های فولادی کشور باشد .خوب حالا طلب داره پس چرا نمیگیرد که این بازیها را سر کارگران عزیز در میارن اگرهم نمی تونن کارخونه را بچرخونن خوب پسش بدن مال بد بیخ ریش صاحبش .اون موقع که 49درصد این کارخانه را بصورت اقساط بلند مدت اولاد به اولاد خریداری کردن باید فکر اینجور موقعها را میکردن حالا هم اتفاقی نیفتاده سود عزیزان سهم دار را کمتر کنن به کارگراشون بر سن اگه این کارخونه سود نداشت الان هم همان یک کوره را داشت پس برادران عزیز سودش خوب بوده که الان سه کوره مثل نهنگ کار میکرده .حالا هی یکی یکی دارن از مدار خارجشون میکنن حالا چرا الله و اعلم.خدا عاقبتشونو بخیر کنه.
|
United States
|
۰۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۶
0
0
درود خدا بر مهندس مجید کیانپور .نماینده مردم ازنا و درود ...ایشالاه ک با تلاش خود کارگران زحمت کش فروآلیاژ را از اخراجی و بیمه بیکاری در بیاوری .

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
تازه ترین اخبار
عکس هفته ازناخبر
گزارش تصويري
مصاحبه