فرمانداردر تشریح 34 پروژه اقتصادمقاومتی در ازنا؛
فرماندار شهرستان انا در تشریح پروژه های اقتصاد مقاومتی در سطح این شهرستان ضمن اشاره به 34 پروژه گفت: مجتمع فولاد و ذوب آهن شهرستان ازنا و 14کیلومتر اول جاده ازنا شازند از مهمترین این طرح ها برای سالهای 95و96  بشمار می آید.
کد خبر: ۱۱۳۱۷
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۱
اسد عبداللهی در گفتگو با ازناخبر با اشاره به طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور گفت: در سطح کشور سه استان آذربایجان شرقی، کرمان و لرستان بعنوان استان های پایلوت در این طرح انتخاب شده اند.
 
فرماندار شهرستان ازنا خاطر نشان کرد: مجتمع فولاد و ذوب آهن شهرستان ازنا، فاز دوم دارو سازی بایر افلاک ازنا، 14 کیلومتر اول جاده ازنا اراک که تا هفته دولت باید به بهره برداری برسد از جمله مهمترین این طرح ها است.
 
وی در ادامه خاطر نشان کرد: احداث پایگاه اورژانسی جاده ای 115، مرکز سلامت روستایی، احداث 116واحد مسکن مهر و طرح هادی سه روستای شهرستان ازنا از دیگر پروژه های ابلاغی به شهرستان ازنا می باشد.
 
عبداللهی در ادامه افزود: از دیگر برنامه های محوله در سالهای 1395 و 1396 احداث 188واحد مسکن روستایی در شهرستان ، آبگیری سد کمندان که باید تا پایان امسال آبگیری شود، می باشد.
 
فرماندارازنا
 
فرماندار ازنا در خصوص سایر این طرح ها ادامه داد: توسعه سیستم های آبیاری نوین در سطح 900هکتار، توسعه باغات به مساحت 160هکتار، تولید 3هزار تن گوشت قرمز و کشت گیاهان دارویی در 32 هکتار از دیگر برنامه هایی است که به این شهرستان ابلاغ شده است.
 
وی ادامه داد: تولید 31هزار تن شیر و هفت طرح کشاورزی، تولید سالانه 50هزار تن گندم ، هزار و هفتصدو بیست وهشت هکتار کلزا در 2سال، آبرسانی روستای طیان، نصرت آبادو مجتمع آبرسانی دره تخت و تکمیل سالن چند منظوره روستای گلیجرد از دیگر طرح ها می باشد.
 
عبداللهی به واگذاری استخر شنا بر اساس ماده 27 که از دیگر برنامه هاست اشاره کرد و ادامه داد: اتمام دبیرستان 24کلاسه ، سالن چند منظوره شهید ملکی، مجموعه گردشگری و دریاچه مصنوعی ازنا از جمله پروژه های اقتصاد مقاومتی در سالهای 95 و 96 در ازنا می باشد.
 
فرماندار ازنا در خصوص چگونگی اجرای این پروژه ها خاطر نشان کرد: این برنامه های ابلاغی به شهرستان ازنا باید طی سالهای 95 و 96 در این شهرستان به اتمام برسند و در واقع طرح دو ساله اقتصاد مقاومتی در این شهرستان خواهد بود.
 
عبداللهی تصریح کرد: البته به جز بحث فولاد در بخش صنعت و روستایی و برش شهرستانی برنامه ای به ما ابلاغ نشده که قرار است طی این هفته برنامه های این حوزه ها نیز به شهرستان ازنا ابلاغ شود.
 
گفتگو : محمد ملکی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 1
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: